Šerm mečem barevně e-kniha Joachim Meyer 1570

Kód: 1
E-kniha
399 Kč
Skladem

E-KNIHA ! E-BOOK!

Šerm mečem

patří k jedné z nejpopulárnější původních učebnic na téma renesančního šermu dlouhým mečem. Kniha obsahuje vše potřebné pro pochopení základů i prokročilé práce s dlouhým mečem. Je vhodná pro začátečníky i pokročilé.

Detailní informace

Detailní popis produktu

K nejpopulárnějším učebnicím šermu, a to i mezi šermíři, lze rozhodně počítat dílo Joachima Meyera, vydané několikrát tiskem, známé díky citacím v pozdější literatuře a dostupné v reprintech. Joachim Meyer (? –1571) byl německý šermířský mistr. Za svého života vyprodukoval nejméně tři šermířské učebnice. Jako mnozí před ním vycházel z tradice mistra Liechtenauera, ale na svých cestách se seznámil i s jinými školami, například se školou italskou. Jedná se o komplexní učebnice šermu širokou škálou zbraní. Ovlivnily mnoho Meyerových následovníků (a popravdě řečeno ovlivňuje je dodnes.). Původní dílo obsahuje celkem pět částí podle typů zbraní: dlouhý meč, tesák, rapír, dýka, zápas, halapartna a píka. Pro každou zbraň určuje Meyer principy použití a vytváří slovník technik a potom popisuje metody útoků a jejich kombinací v boji. Názorné dřevořezy pomáhají pochopit popsané techniky. Stejně jako předchůdci staví Meyer na nejčestnější místo dlouhý meč (který nazývá prostě Schwerdt) a považuje jej za „nejobratnější a nejmužnější ze všech zbraní“. A právě tuto část Meyerova díla včetně původních ilustrací přinášíme poprvé v českém překladu, společně s německým textem, aby čtenář měl možnost oba texty studovat a neměl při eventuálním nácviku problémy s porozuměním archaické němčině. Díky dobovým ilustracím je tento reprint ovšem hodnotný nejenom jako učebnice šermu, ale i jako doklad renesanční knižní a grafické tvorby.

Pro mnohé badatele vrcholové dílo renesančního šermu. Patrně nejpodrobnější popis jak šermovat nejen mečem, ale i ostatními zbraněmi. První díl se týká pouze dlouhého meče. Od krásného úvodu, přes všechny šermířské polohy, útoky, obrany až k velmi sofistikovaným akcím, které autor nazývá "kusy". Kniha má tři části, kde třetí část začíná verši, které Joachim Meyer prezentuje jako aktuální prokračování původní písemné tradice dochované z opisů Lichtenauerova učení. Devět šermířkých střehů, čtyři seky hlavní, čtrnáct vedlejších neboli vyrůstajících, které se snoubí v pěti secích mistrovkých. Dvacet sedm kusů co činit ve střední vzdálenosti na čepeli ve vazbě i bez vazby. Jak účinně zahájit z každé polohy a mnoho dalších mistrovksých kusů popsaných ve třetí části knihy.

Doplňkové parametry

Kategorie: KNIHY
Záruka: 2 roky